Kdo je on-line

· Hosté on-line: 1

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 154
· Nejnovější člen: paja

Shoutbox

Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-06-2014 20:25
UZ SEM, ANI DO FORA NEPSAT !!!

24-06-2014 13:55
vydrzaj pianer Šklebící se

24-06-2014 13:12
Hehe...sranda ine prispevky mi to ukazuje ak zadam http://www.rebelo.
../index.php
a ine ak to zadam bez www na zaciatku Šklebící se

24-06-2014 06:02
Tak, 1. pokus se uplne na 100% nezdaril, takze asi zase dnes vecer Šklebící se Z 99% bude nutne obnovit prihlasovaci hesla, cimz se aspon odfiltruji nepouzivane ucty Úsměv

23-06-2014 06:25
jj, postnu do fora posledni dily, ale az vecer.

Shoutbox - Archiv

Číst diskuzi

REBEL RepRap » Stavba - rady - nejasnosti » REBEL II
 Vytisknout diskuzi
Rychlosti tisku
Dark
Jen tak ze zvědavosti, jaké máte nastavené rychlosti tisku. Jsem zvědavej co to zlvádne při zachování kvality, ale nechce se mi nějak s tím experimentovat, tak se ptám zkušenějších Úsměv Napříklat jak rychle tiisknete díly? Já mám momentálně na vše nastavené:

[img]https://dl.dropboxusercontent.com/u/12279310/rychlosti.png[/img] is not a valid Image.
 
FBITuco
Mám ta čísla co máš ty, ale vynásobená dvěma. Kromě bridges, tam mám 20, nebo 40mm, teďka nevím. A external perimeters mají rychlost 100%.

Je to ale moc... Možná to chce větší teplotu, ale infill při rychlých pohybech se roztrhá a vypadá to blbě. Horní vrstvy se poté už nikdy správně nechytí a celý je to pak takový díravý..

Perimeters to ale s přehledem zvládá na 120mm/s... Infill bych skusil 90mm/s... Však sám uvidíš jak to bude vypadat.

Hlavně zvedni teplotu. Ono se to nezdá, ale vlákno se pak ohřívá kratší dobu a tryska se často ucpává...
 
hopik
Mam problem vrchnou vrstvou, je taka cela ugebrena.
Ostavaju tam smuhy po tryske a je cela taka hrbolata.
Extruzi mam nastavenu na 1 a ked dam extrudovat 100mm tak mi vyextruduje 98- 99mm filamentu, takze nie je to nastavenim.
Akoby tam bolo vela plastu.
co s tym ?
Dakujem za radu
 
Dark
Tohle mi dělalo, když jsem měl malou teplotu a špatně zkalibrovanou podložku, že pak triska drhla, jelikož byla malá mezera...

Tisknout jsem začínal na 230 a bylo to málo a furt se mi špinil šroub, tak teď tisknu na 250 a je po problémech Úsměv Za ty rychlosti díky trochu tomu přiidám Úsměv
 
hopik
tlacim 120mm a teplotu extruderu mam 240 a podlozka 110, prva vrstva 115
 
Mirec
Ja tlacim na 235 stupnoch a podlozku mam rozohriatu na 100 stupnou. Filament som kupil z alzy od 3dfactory. Zatial po prvych vytlackoch spokojnost. Pred prvou tlacou som nastavil vsetky osy do home a nasledne som doladil stolik s tryskou tak aby medzi tryskou a stolikom bola medzera na kancelarsky papier (na stoliku uz je aj sklo). Pohyboval som osou X a Y v roznych smeroch a vsade rovnako nastavil trysku od stolika na medzeru kancelarskeho papiera. Vsetko sa na seba krasne lepi a tryska mi nezaryva do materialu. Dokonca s tymto nastavenim pouzivam len kaptonovu pasku z GME a ziadny lak na vlasy, ziadny ABS juice ani lepidlo...krasne to drzi a nic sa neodlepuje.
 
hopik
Mirec mne sa na zaciatku vsetko pacilo, teraz sa snazim o co najkvalitnejsi vysledok zvysil som teplotu na 250 a uvidim za 2,5 hod vysledokÚsměv
 
Mirec
hopik mohol by si hodit nejake tie foto tvojich vyrobkov. Rad by som videl ako ti to tlaci nech experimentujem aj ja Úsměv Do rychlosti som zatial nezasahoval...cakam na LCD z SD nech nemusim stale pripajat notebok Úsměv
 
hopik
fotit ma moc nebavi
ale cosi som blysol
hopik přiloženo následujícíobrázky:
imag0045.jpg imag0044.jpg imag0047.jpg
 
Mirec
No pekne a hned ma aj napadlo, ze som chcel skusit vytlacit pistalku Úsměv Ozaj mam otazku, kde este nastavit davkovanie materialu. Momentalne mi to tlaci OK ale ked som skusal vytlacit 100mm tak mi vytlacilo 95mm. Upravil som fw na viac krokov extrudera a po skuske to znova vytlacilo 95mm. Neblokuje to niekde repetier host ?
 
hopik
eprom firmware /extruder 1 pocet krokov na mm
- ty mas malo musis pridat,
ale da sa to doladit aj v sliceri filament seting/extrusion multiplier
 
Mirec
hopik vdaka...dnes som to nastavil presne a je to o znacne poznanie lepsie... Davkuje mi to presne tolko materialu kolko potrebuje Úsměv Mal som kroky nastavene vo FW ale bralo to z eprom v repetier host...
 
Dark
Mám takový problém a stal se z ničeho nic... viz foto. Neví někdo co s tím? den před to tisklo krásně. Tisknuto na 60mm/s, 0.3 vrstva, 245°C, matroš od dana, tryska od dana.

Zkoušel jsem vyndat a a překontrolovat termistor a je v pohodě.

https://www.dropbox.com/sc/barf7t7tcnd4343/F8je_Ky1ug
 
Rebel
Vytiskni neco s plochou, takhle tezko rict. Muze to byt pricpana tryska, nebo i chyba termistoru. Nepreskakuje ti zubatka na posuvu, nebo nedrbe filament ?
 
http://rebelove.org
hopik
Mirec to zvysenie teploty na 250 stupnov nepomohlo, vrchna vrstva je stale na h...o, stale sa rype tryska v plaste su tam take nepekne smuhy
 
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.58 sekund
889,482 návštěv