Kdo je on-line

· Hosté on-line: 1

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 154
· Nejnovější člen: paja

Shoutbox

Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-06-2014 20:25
UZ SEM, ANI DO FORA NEPSAT !!!

24-06-2014 13:55
vydrzaj pianer Šklebící se

24-06-2014 13:12
Hehe...sranda ine prispevky mi to ukazuje ak zadam http://www.rebelo.
../index.php
a ine ak to zadam bez www na zaciatku Šklebící se

24-06-2014 06:02
Tak, 1. pokus se uplne na 100% nezdaril, takze asi zase dnes vecer Šklebící se Z 99% bude nutne obnovit prihlasovaci hesla, cimz se aspon odfiltruji nepouzivane ucty Úsměv

23-06-2014 06:25
jj, postnu do fora posledni dily, ale az vecer.

Shoutbox - Archiv

Číst diskuzi

REBEL RepRap » Stavba - rady - nejasnosti » REBEL II
 Vytisknout diskuzi
Stavba začátečník Rebel 2
Lukashom
Zdravím,
začal jsem sestavovat Rebela 2. 95% dílů jsem si v práci vyfrézoval a 5% jsem si nechal vytisknout. Mam hotovou konstrukci a teď jsem začal zapojovat elektroniku. Chtěl jsem se zeptat jestli musím mít zapojené všechny motory, end-stopy a termistory abych si mohl manuálně vyzkoušet pohyby tiskárny.
 
Rebel
no, zalezi na konfiguraci firmware, ale jde kazdopatdne ocurat endstopy propojenim spravnych pinu, nebo naopak. podle toho, jak jsou na staveny ve firmwere.
 
http://rebelove.org
Lukashom
Díky za odpověď.
Aha, firmware mam tady z fora. Možná že dělám nějakou laickou chybu (do elektroniky moc nevidím) Třeba mam špatně zapojené ty endstopy. hledal jsem na netu a našel jsem různá zapojení. Někdo má 3kabely někdo jen dva. Já jsem dal 2, ale je možné že je mam špatně.
 
milda
Záleží jestli tam jsou optické nebo mechanické koncáky. Ty mechanické mají tři výstupy (napájení, rozepnuto a sepnuto) takže stačí mít zapojen pouze napájecí a sepnutý výstup), optický koncák má taky 3 konektory (napájení, GND, signál) a zapojeny musí být všechny.
 
milda
jestli je to ten mechanický tak by mělo stačit vyzkoušet při jaké kombinaci spíná a při které vypíná a případně přehodit pořadí.
 
Lukashom
Mam mechanický. OK zítra ráno to zkusím.
 
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.04 sekund
889,478 návštěv