Kdo je on-line

· Hosté on-line: 1

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 154
· Nejnovější člen: paja

Shoutbox

Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-06-2014 20:25
UZ SEM, ANI DO FORA NEPSAT !!!

24-06-2014 13:55
vydrzaj pianer Šklebící se

24-06-2014 13:12
Hehe...sranda ine prispevky mi to ukazuje ak zadam http://www.rebelo.
../index.php
a ine ak to zadam bez www na zaciatku Šklebící se

24-06-2014 06:02
Tak, 1. pokus se uplne na 100% nezdaril, takze asi zase dnes vecer Šklebící se Z 99% bude nutne obnovit prihlasovaci hesla, cimz se aspon odfiltruji nepouzivane ucty Úsměv

23-06-2014 06:25
jj, postnu do fora posledni dily, ale az vecer.

Shoutbox - Archiv

Číst diskuzi

REBEL RepRap » Stavba - rady - nejasnosti » ELEKTRONIKA
 Vytisknout diskuzi
Ramps 1.4- kompletni zacatecnik
999999333
Tak jsem se dostal do faze kdy uz mam hotovou kostrukci a zajizdim elektroniku a mam tyto dotazy/problemy
1. motory když s nimy pohnu( prees pc)(zkousel jsem repetier host i pronterface, firmware sprinter tady odtud) o jakoukoliv dalku, pouze zacnou piskat
nekdy se pootoci o velmi malo(dvacetinu kola?) (kdyz jsem nandal nejaky stl tak to jezdilo pomerne normalne ale bylo to velmi hlasite(nedokazu posoudit, jedine tiskarny co jsem videl byla fabster a easymaker a obe byly mnohonasbne tizsi nez moje zatim 4 motory)
2. Jak nastavit stepsticky(potenciometr mam pololu a4988)
3. Má smysl delat miccrosteping pripadne jak ho udelat ( pochopil jsem ze se nejak zkratuji tech sest vystupu pod stepstickama za pouzity dvou cupliku)
4. sel by thermistor zalit sadrou, nebo co doporucujete na pripevneni pri nejlepsim neco co mam doma (kapton jsem si jeste nekoupil)
5. theermistor se dava do te spodnejsi dirky bliz trysce( hotend mam od dana)
6.Musim neco upravit ve firmwaru, kdyz budu tisknout bez heatbedu, protoze mi ho jeste cinani nedodali ?
 
Ludvajs
Pod těma A4988 musíš propojit třema jumperama ty propojky (pod každým). Nastav napětí na 0,8V, měřeno šroubek trimu vůči kostře. Šteluj při vypnutém napájení, měř při zapnutém. Doleva ubíráš, doprava přidáváš.
 
Ludvajs
Toť tu máš test pro Arduino-Ramps. Hejbe to s motorama sem a tam.
Ludvajs přiloženo následujícísoubor:
ramps14test.rar [3.34kB / 492 Stažitelný obsah]
 
999999333
Ja to udelal tocenin potenciometru za chodu toho firmwaru ale nic to nezmenilo na tom že když zmačknu v repetieru 1mm tak se jenom vruní
Upravil/a 999999333 dne 19-12-2013 15:31
 
Ludvajs
Máš to dobře zapojené ?
 
999999333
Tak už jsem to neznamo jak rozchodil, a jeste se zeptem tak pritom zasunuti se udela nejaky microsteping ?
 
Ludvajs
jumper Yes/No step size
1 2 3
no no no full step
yes no no half step
no yes no 1/4 step
yes yes no 1/8 step
yes yes yes 1/16 step
 
999999333
dik a jestě jak udelam aby se to na endstopu i pri normalnim posunu zastavilo. nejsou v tom firmwaru blbe kam jet na home protoze z osa mi jede nahoru a ne dolu.
 
Ludvajs
Se jukni sem:
http://rebelove.o...read_id=24
Mohl by to být stejný případ.
 
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.02 sekund
884,628 návštěv