Kdo je on-line

· Hosté on-line: 1

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 154
· Nejnovější člen: paja

Shoutbox

Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-06-2014 20:25
UZ SEM, ANI DO FORA NEPSAT !!!

24-06-2014 13:55
vydrzaj pianer Šklebící se

24-06-2014 13:12
Hehe...sranda ine prispevky mi to ukazuje ak zadam http://www.rebelo.
../index.php
a ine ak to zadam bez www na zaciatku Šklebící se

24-06-2014 06:02
Tak, 1. pokus se uplne na 100% nezdaril, takze asi zase dnes vecer Šklebící se Z 99% bude nutne obnovit prihlasovaci hesla, cimz se aspon odfiltruji nepouzivane ucty Úsměv

23-06-2014 06:25
jj, postnu do fora posledni dily, ale az vecer.

Shoutbox - Archiv

Číst diskuzi

REBEL RepRap » Stavba - rady - nejasnosti » OSTATNÍ
 Vytisknout diskuzi
stavba 3d tiskárny
Jaryn
Ahoj, rád bych si postavil moji první 3d tiskárnu, ale nevím moc jak na to. Byl bych vděčen, kdyby mi někdo řekl jako laikovi jak na to, co budu vše potřebovat, jak to vše funguje, jak to postavit, kde co koupit atd...
Jestli se někdo takový najde, tak jsem mu vděčen.
Díky
 
Rebel
Ahoj, máš představu jakou verzi by si chtěl postavit? Ideální se bavit nad konkrétním typem. Já stavím naše REBELy, takže neni problém ti cokoli vysvětlit, dodat, nebo s něčím pomoci.

V sekci ke stažení tady na fóru je vše potřebné co se týče specifikací, náhledů dílů a seznamu materiálu na REBEL II. Na postupu montáže se pracuje, ale pro zručnějšího člověka by to neměl být problém a co nebude jasné vysvětlíme.

V galeri fotek jsou vidět některé detaily. V dohledné době zde bude doplněn i fotoseriál postupu stavby.

Jak to všechno funguje, tak to bych doporučil trochu progooglit net a pak se ptát trochu konkrétněji Úsměv Každopádně hodně zjednodušeně řečeno, všehny 3D tiskárny typu RepRap fungují na principu vrstvení/vykreslování objektu roztaveným plastem ABS, PLA, nebo Nilon
 
http://rebelove.org
Jaryn
no o konkrétním typu jsem ještě nepřemýšlel ale asi něco jednoduchého na začátek. o postup montáže bych taky neměl strach jen právě nevím jak sehnat díly a co se týče toho, jak to funguje tak sem spíše myslel jak to se softwarem jaký na to použít cad/cam program atd...
 
Rebel
Pouzit se da ve sve podstate kazdy 3D software, ktery umi exportovat modely ve formatu STL, coz umi asi kazdy. Generovani G-kodu zajistuje napriklad slic3r, nebo Skeinforge, ktery je soucasti tiskoveho software Repetier-host. Jsou samozrejme i dalsi moznosti, ale repetier mi prijde jako uzivatelsky nejschudnejsi.
 
http://rebelove.org
Jaryn
aha no ja bych asi zkusil postavit toho Vašeho REBELaŠklebící se, ale asi si ještě počkám na ten fotoseriál postupu stavby a pak bych se do toho dal no...
 
Rebel
Jasny Úsměv
 
http://rebelove.org
YGELIT
Zdravíčko,
už nějakou dobu sháním veškeré informace o 3D tisku... Celá techonologie i problematika mě zaujala a jsem rozhodnutý si tiskárnu pořídit.
Pokud se nepletu, jsou všechny tiskárny pohybující se lineárně v osách x, y, z v zásadě stejné - liší se, až na pár vychytávek, pouze v konstrukci, která by měla být lehce sestavitelná a hlavně tuhá i diagonálně.
Zatím jediná, splňující požadavek na konstrukci, kterou jsem objevil je REBEL 2 (resp. REBEL 1) - nijak složitá na sestavení (pravé úhly, jednoduché nastavení roztečí nosníků), rám zavětrovaný ve všech směrech.

Chtěl bych proto informace o možnostech pořízení REBELa 2:
zda koupit osobně, popř. workshop - nebo možnost zaslání stavebnice kompletní / nekompletní (např. bez spojovacího materiálu, apod.)
dostupnosti skladem, popř. termíny zajištění dílů - stavebnice
a samozřejmě ceny dílů, popř. za komplet.

Pokud, jak doufám, tiskárnu rychle rozchodím bych potřeboval info kde je nejlepší nakupovat materiál (asi 3mm ABS), popř. zda budete distribuovat struny v dostačující kvalitě a za jakou cenu.
 
Rebel
Zdravim,
je to jak píšete, principielně jsou všechny tyto tiskárny stejné a liší se pouze modifikací nosné kontrukce, popřípadě systémem posuvů, jako je například delta.

Rebela Vám můžeme dodat sestaveného s cca 2 hodinovým zaškolením a předvedením, nebo formou jednodenního workshopu. Workshop je ideální pro stavitele, kteří si chtějí tiskárnu postavit sami za krátkou dobu a nemořit se se stavbou několik dní až týdnů po odpolednách či víkendech. Cena obou těchto vriant je stejná, tedy v současné době 17000,- Stavebnici, popřípadě část dílů jsme schopni také dodat, cena pak samozřejmě záleží na rozsahu dodávky.

ABS či PLA 3mm dodáváme také. Máme odzkoušený co se týče kvality materiál z reprapworld.com Nedržíme ho zatím skladem velké množství, ale něco se vždy najde, popřípadě můžeme objednat dle výběru barvu atd. V tomto případě je dodání materiáu okolo týdne.
 
http://rebelove.org
YGELIT
Mám tedy zájem o zaslání kompletní stavebnice...
Je dostupná?
Kolik stojí?
 
Rebel
Cena kompletní stavebnice je 15000,- Termín dodání dle skladových zásob, nejdéle však cca do 5 pracovních dnů.
 
http://rebelove.org
keby49
Dobrý den,

já bych měl pár skutečně laických dotazů, pár jich vychází z použití v prostorách bytu Úsměv :

a. rozměr je ( na základě http://reprap.aagcz.com/forum/viewthread.php?thread_id=1 ) 320x330x340? (š,h,v)?
b. váha? Úsměv
c. jaká je hlučnost? Úsměv

Asi chápete proč se ptám Úsměv

d. Ještě by mě hodně zajímalo, jestli lze použít i jiné materiály než plasty... Slyšel jsem, že lze řešit i kovové věci, ale předpokládám, že to bychom se bavili asi o trošku jiné 3D tiskárně Úsměv
e. Lze řešit kdyby byl výrobek z vícero materiálů? Například barev?

Moc děkuji. Martin
 
horazl
a. rozměr? je 450 x 420 x 590 (š,h,v) záleží na pár detailech, ale tak zhruba u všech modifikací je to podobné Úsměv
b. váha? cca 8kg s kilovou špulkou materiálu + zdroj 0,5 - 1,0Kg
c. jaká je hlučnost? no záleží na toleranci ženy, přítelkyně, ... Úsměv není to tak hrozné za zdí úplně v poho, v té samé místnosti se uTV musí zvýšit hlasitost o 4 dílky (je to trošku hlučnější tiskárna asi možná i tišší než dřívější jehličkové tiskárny)
d. Ještě by mě hodně zajímalo, jestli lze použít i jiné materiály než plasty... tato umí "pouze" ABS, PLA a obdobné plasty
e. Lze řešit kdyby byl výrobek z vícero materiálů? Například barev? V konfiguraci současného REBEL I a II, ne. Lze to, ale musí se modifikovat na více trysek.

Úsměv

Jo a trošku nám zavání na to bych neměl zapomenout Šklebící se
 
keby49
Díky moc za informaci. Přítelkyně je tolerantní až moc... ale prosím neříkat jí to Úsměv)

To zavánění je dobrá informace... Úsměv). Ale to se nějak zvládne. Vy jste to stavěl sám? Kolik Vám to asi tak trvalo? Úsměv

A lze někde najít přehled možných plastových materiálů a jejich základních vlastností? Jsem v tomhle skutečně amatér...
 
horazl
Stavěl jsem sám s radami od Dana, když jsem si nebyl jistý, zda můj krok je správný, ale to ještě nebyly tyto stránky Úsměv

Teď je velkou podporou pro stavbu i místní fotogalerie, která se průběžně doplňuje. Prima je i 3D model tiskárny v PDF souboru.

Délka stavby celkem 14 dní, ale čistý čas nedokáži odhadnout. Spousta prostojů, montáž jen po práci, občas čekání na dodávku součástí (nekupoval jsem kompletní stavebnici) a nakonec nejdelší a zbytečné zdržení. Myslel jsme si, že mám dobrý a dostatečný zdroj ATX Smutný K tomu všemu je nutno připočíst, že jsem nespěchal a užíval si to Úsměv Tedy pokud člověk vládne nářadím, umí pájet tak to může do týdne zvládnout.

Materiálů je více, ale se používají většinou tyto dva termoplasty ABS a PLA. ABS plast se "tiskne" při teplotě cca 240°C. PLA je plast vyrobený z kukuřičného škrobu a tiskne při teplotě 190°C. Ale detailnější popis je na delší článeček Úsměv
Upravil/a horazl dne 26-08-2013 23:43
 
AndroidCZ
Ahoj,
můžete mi někdo prosím potvrdit celkové rozměry tiskárny REBEL II? Je stále aktuální rozměr 450 x 420 x 590 (o pár příspěvků výše)?
Potřebuju tiskárnu umístit do skříně, takže ty rozměry jsou pro mně poměrně důležité :-)
 
Rebel
š*v*h minimalne 460x620x470 vcetne gumovych nozicek a drzaku se spulkou filamentu.
Ale ber to jako minimalni rozmer, do ktereho se to funkcne vejde. Meril jsem to ted metrem Šklebící se
Ma nekdo jimy metr ? Šklebící se
 
http://rebelove.org
AndroidCZ
Děkuju za info, tak to je dobrá zpráva, vleze se pohodlně Úsměv
 
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.07 sekund
888,535 návštěv