Kdo je on-line

· Hosté on-line: 1

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 154
· Nejnovější člen: paja

Shoutbox

Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-06-2014 20:25
UZ SEM, ANI DO FORA NEPSAT !!!

24-06-2014 13:55
vydrzaj pianer Šklebící se

24-06-2014 13:12
Hehe...sranda ine prispevky mi to ukazuje ak zadam http://www.rebelo.
../index.php
a ine ak to zadam bez www na zaciatku Šklebící se

24-06-2014 06:02
Tak, 1. pokus se uplne na 100% nezdaril, takze asi zase dnes vecer Šklebící se Z 99% bude nutne obnovit prihlasovaci hesla, cimz se aspon odfiltruji nepouzivane ucty Úsměv

23-06-2014 06:25
jj, postnu do fora posledni dily, ale az vecer.

Shoutbox - Archiv

Číst diskuzi

REBEL RepRap » Stavba - rady - nejasnosti » REBEL II
 Vytisknout diskuzi
Rychlost ohřívání heatbedu
romanm
Rebel napsal:MK2B RRO novy, odpor dopocitan ze 2 mereni 0.8 ohmu

Vsadím se, že plocha je bez potisku těmi výstrahami.. stejný jako ten co máme v práci.
 
Rebel
Jj, jasne, ty nechaval Forrest vyrabet. Kazdopadne jsou aspon relativne rovne oproti cinskym MKx a absecne potisku mi zase tolik nevadi.
 
http://rebelove.org
romanm
O potisk samozřejmě nejde, ale měl jsem takové tušení, že si to nechává vyrábět. Každopádně prozatím jsem toho názoru, že jenom RRO heatbed je ta správná cesta k rychle ohřívající se podložce.. tedy dokud někdo nedoloží důkaz, že má MK2B z ebay a nahřívá pod 5 minut Úsměv
 
Rebel
Tak to ti ho klidne dolozim, protoze mam z eBay, potazmo od prodejce z ciny, ktereho jsem si na eBay vytypoval a do 5 minut se na 115 ohreje Úsměv
Je fakt, ze to nesleduju, ale subjektivne se mi zda, ze se skutecne nahrivaji rychle i pri hodnotach odporu, ktere jsem nameril.
 
http://rebelove.org
Car
Jedna taktická otázka možná blbá ,ale přece :
propojil jsi stolek v pozici 2s3 když valíš 12V do stolku co umí i 24V .

na 11A jsou kabely 2,5 mm tak akorát -lepší je použít 4 mm o tolik víc to nestojí a netopíš kabelem .

Jen pro zajímavost mám dvě tiskárny a na mé první , kde byli původně od prodejce jen 1,5 mm dráty se stolek ohřál na 110 C° až po dlouhých 20 minutách !!! fakt brutus to takhle prodávat - kopnul jsem tam 4 mm a do 7 minut natopíno nemyslím si že je dobré sklo na které tisknu zahřívat rychleji (deformace skla a pak stolku )..
 
romanm
Pochopitelně mám 2-3 proklemováno a původní vodiče šly hned pryč. Mám tam teď 3mm2 - paralelně 2x1,5mm2 dvojlinku.
Zkoušel jsem i 5mm2 průřez, ale rozdíl mezi 3mm2 nebyl žádný (při těch 12V tam protéká necelých 10A), takže kvůli lepší ohebnosti jsem dal zpět 3mm.

Apropo, v práci nahříváme za 4,5 minuty a sklu to nijak nevadí (navíc, tabulka skla ve sklenářství vyjde, když nejhůř, tak na 10Kč, pokud kvůli nám nařezávají novou tabuli), to víc těch skel rozbijeme při odlepování dílů Úsměv
 
Car
Tak jasný ,že i dvakrát 1,5 mm průřez je v pořádku a o dost ohebnější než 4 mm a až se setkáš s tím ,že se ti prohne topný stolek a horním sklem to nezachráníš ,aby se to vrátilo zpět - vzpomeň si na těch 10 ,-kč za sklo .
Když to natopíš do 10 minut ,tak není třeba nic řešit - fyzikální zákony neobejdeš a nedělej z toho F1 ku .
A nebo si udělej svůj vlastní stolek , který bude na to stavěný - AL základ a keramická tělíska na vytápění - kupovaný na PCB fakt nevydrží .
 
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.09 sekund
884,483 návštěv