Kdo je on-line

· Hosté on-line: 1

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 154
· Nejnovější člen: paja

Shoutbox

Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-06-2014 20:25
UZ SEM, ANI DO FORA NEPSAT !!!

24-06-2014 13:55
vydrzaj pianer Šklebící se

24-06-2014 13:12
Hehe...sranda ine prispevky mi to ukazuje ak zadam http://www.rebelo.
../index.php
a ine ak to zadam bez www na zaciatku Šklebící se

24-06-2014 06:02
Tak, 1. pokus se uplne na 100% nezdaril, takze asi zase dnes vecer Šklebící se Z 99% bude nutne obnovit prihlasovaci hesla, cimz se aspon odfiltruji nepouzivane ucty Úsměv

23-06-2014 06:25
jj, postnu do fora posledni dily, ale az vecer.

Shoutbox - Archiv

Číst diskuzi

REBEL RepRap » Stavba - rady - nejasnosti » ELEKTRONIKA
 Vytisknout diskuzi
LCD+SD - RAMPS 1.4
Mirec
Vie mi niekto poradit s nastavenim LCD+SD pre RAMPS 1.4?

Pouzivam elektroniku RAMPS+Mega 2560, firmware repetier z tohto fora a software najnovsi Repetier host 0.95F

Co a kde nastavit aby mi to fungovalo?

Dakujem za pomoc.
 
hanysl
Ahoj, musíš znovu nahrát firmware do Arduina a odkomentovat podporu SD a LCD
 
Mirec
To mi je jasne, ze to musim znova nahrat len, ktore riadky konkretne nastavit a ako. Viem, ze s tym bol nejaky problem ale fungovalo to az pri novom Repetier host 0.95f. Vraj je potrebne nieco nakonfigurovat inak aby to fungovalo. Ak sa mylim tak sorry. Úsměv
 
hanysl
SD karta se myslím jen odkomentuje, ta funguje přes SPI a u lcd se maximálně upraví piny, na kterých je LCD zapojené, popřípadě velikost displeje.
 
Rebel
Mirec> pokud chces vedet konkretni odpovedi, musis tady popsat, jak mas zapojene LCD, ci pouzivas nejaky kit atp. Takto se skutecne neda moc konkretne odpovidat. Sice jsem RAMPS s LCD nikdy nerozchazel, ale kdyz budes konkretnejsi, tak tse na to mrknu, nebo ti odpovi nekdo, kdo to ma rozchozeny.
 
http://rebelove.org
Mirec
Sorry... takze LCD s integrovanou SD - 20 znakov 4 riadky - ebay
Napojene cez original kable a redukciu.
Prikladam ukazkove foto kedze nie som doma tak nemozem odfotit svoje ale mam to napojene presne tak ako na obrazku.

[img]http://2i.sk/2i/t/c956b69c4f.jpg[/img] is not a valid Image. [img]http://2i.sk/2i/t/d847a78d5e.jpg[/img] is not a valid Image.
 
hopik
mirec ja som na to zabudol
Cool
vydrz, dnes to tu zavesim
 
Mirec
hopik> ja som vedel, ze ty sa chytis Úsměv
 
hopik
Mirec vyskusaj toto ,ak ti to bude ficat /mne to ide/ tak to treba zavesit do temy ke statazeni
hopik přiloženo následujícísoubor:
repetier-_rebel_ii_ramps1_smartctl.zip [306.92kB / 589 Stažitelný obsah]

Upravil/a hopik dne 02-04-2014 11:25
 
Mirec
OK dnes vyskusam...cca o 2 hodky kedze nie som doma... Vdaka
 
hopik
uz si to vyskusal?
 
Mirec
Nie..mal som nejaku pracu, tak som nestihal... Co si tam menil?
 
hopik
mas tam to lcd s sd card a poradie homovania Z je posledne, je to upraveny ten povodny co je zaveseny na stranke.
Uprav si len kroky na motoroch a extrudery.
Robil to junior Úsměv
 
Mirec
hopik > pochval mladeho...sikovny je Úsměv LCD aj SD funguje...
Este musim zopar veci vychytat co kde sa teraz nastavuje na tom LCD a bude super Úsměv Ten firmware je tak nalahko pisany ze v podstate su tam len potrebne veci k RAMPS a ostatne je fuc Šklebící se

Nevies este o nejakej dobrej nahrade toho potenciometra...strasne jemne sa s tym treba niekedy hrat aby si skocil presne tam kam potrebujes Úsměv
 
hopik
sak je to umelec, musi cosi vediet

ten encoder je dost citlivy Úsměv


enter je ked stlacis enkoder,
nam to chvilu tvalo kym sme na to prisli, ze sa to da, prisli sme na to ked sme spocitali vyvody
ten knofik si dacim podloz aby sa dal stlacat
potom je to jednoduche Cool
 
Mirec
To potvrdzovanie stlacenim som vedel len problem je v tom ze kym nieco potvrdis tak medzitym jemne tuknes tym potenciometrom vpravo alebo vlavo a uz potvrdis nejaku somarinu Šklebící se A este ma na tom stve, ze pri väcsine normalnych veci pootocenim vpravo nieco zvysujes a vlavo znizujes, len tu na tomto je to naopak Úsměv
 
hopik
poteciometer nie je
je to ine tocitkoMrknutí
malo by sa dat upravit krokovanie enkodera vo firmware,
potom to bude menej citlive.
otestujem a dam vediet
 
Mirec
OK... pockam si az otestujes krokovanie enkodera... idealne by bolo krok pri kazdom tom jemnom zaseku pootocenim. Ale to vies. Ja sa zamyslam aj nad prekladom do SK pre menej zdatnych v EN.
 
hopik
musis citit pri otacani polohu,je to krokovanie nejde to plynule aj pocujes ze ti to prepina
 
Mirec
Inak pri mrknuti do configuration-extruder-ext.per mm mi pise 150 cez LCD...odkial to berie ked kroky extrudera v configuration h vo firmware mam ine?
 
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.47 sekund
887,708 návštěv