Kdo je on-line

· Hosté on-line: 1

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 154
· Nejnovější člen: paja

Shoutbox

Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-06-2014 20:25
UZ SEM, ANI DO FORA NEPSAT !!!

24-06-2014 13:55
vydrzaj pianer Šklebící se

24-06-2014 13:12
Hehe...sranda ine prispevky mi to ukazuje ak zadam http://www.rebelo.
../index.php
a ine ak to zadam bez www na zaciatku Šklebící se

24-06-2014 06:02
Tak, 1. pokus se uplne na 100% nezdaril, takze asi zase dnes vecer Šklebící se Z 99% bude nutne obnovit prihlasovaci hesla, cimz se aspon odfiltruji nepouzivane ucty Úsměv

23-06-2014 06:25
jj, postnu do fora posledni dily, ale az vecer.

Shoutbox - Archiv

Číst diskuzi

REBEL RepRap » Stavba - rady - nejasnosti » REBEL II
 Vytisknout diskuzi
Nastavení Repetier pro sanguinololu
Pedro Gonzales
Zdravím vespolek, podařilo se mi postavit i rozchodit rebela, jen mám problém, pravděpodobně s nastavením mikrokroků ve fimware.
Když zadám v pronterface manuální posuv o 100mm tak se posune jen asi o 80 a něco, zkoušel jsem měnit hodnoty kroků na mm ve firmware, ale nic se nezměnilo, není ještě nějaké jiné nastavení kroků?

Mám rebel II
řemenice T2,5 16zubů
Sanguinololu 1.3a
nastaveno na jumperech 1/16 kroku
fw Repetier tady z fora

Dík za pomoc
 
Mirec
Pozri kolko mas teraz nastavenych krokov, vynasob to 100. Nasledne vysledok ktory ti vysiel vydel 80 (to je materialbktory ti momentalne dava) a vysledok je spravny pocet krokov...

Priklad:

Sucasnych 138 krokov krat 100 rovna sa 13800
Vysledon 13800 deleno 80 rovna sa 172.5 a tolko krokov zapises do fw

V repetier host to zapis do eprom firmware a tam najdi polozku extruder step alebo tak nejako terz z hlavy neviem.
 
Pedro Gonzales
Pardon, zapoměl jsem dodat, tohle mi dělá u x souřadnice, u y jsem to neměřil, ale jsou nastaveny stejné hodnoty (počet kroků na mm)
 
Mirec
Pocet krokov pre remene T2.5 a remenici 16z je 80. Defaultna hodnota v repetier je asi 64 ...
 
domagos
Presne tak, klasicka chyba zacatecnika, taky jsme ji udelali. Úsměv
 
Pedro Gonzales
Ano, momentálně tam mám 80 a problém je pořád stejný, nevím jestli problém nebude v ponterface
To jsem samozřejmě změnil hned na začátku. Ještě je tu možnost že mám fake stepstick a dává mi pouze 1/8, odpoledne zkusím změnit
 
Pedro Gonzales
tak jsem zkoušel znovu změnit pošet mikrokroků ve firmware, nic se nezměnio, pořád to jede jen 80mm , ať nastavím 40 nebo 160 mikrokroků.
Jaký je pčesnš postup nahrávání firmware do modulu, poprvé se mi to podařilo ani nevím jak, tak jestli třeba nedělám něco špatně pči nahrávání, používám arduino tady z fora
 
hopik
aku mas elektroniku, pre tu si musis stiahnut firmware
Upravil/a hopik dne 26-03-2014 18:31
 
Mirec
Ty kroky nastav v repetier hoste v eprom firmware...to ak pouzivas repetier host...
Asi druha alebo tretia zalozka hore a v nej je EPROM firmware...klikni a vyskoci ti tabulka kde najdy tie kroky a zmen na 80...
 
hopik
mam taky pocit ze miesas jablka s hruskami, na tvojej Sanguinololu 1.3a ti firware s arduina nebude pracovat
 
Pedro Gonzales
V eeprom se snad nastavuje jen extruder, ne?
já mám problém s osami x a y, z osa mi jede v přesně, extrudel jsem ještě nezkoušel

Používám sanguinololu 1.3 s atmel A1284, jako drivery stepstick a4988, na jumperech mm nastaveno 1/16 krokování, v configuration.h v repetieru mám
#else
// *******************************************************
// *** These parameter are for all othe rprinter types ***
// *******************************************************

/** Drive settings for printers with cartesian drive systems */
/** \brief Number of steps for a 1mm move in x direction.
For xy gantry use 2*belt moved!
Overridden if EEPROM activated. */
#define XAXIS_STEPS_PER_MM 80
/** \brief Number of steps for a 1mm move in y direction.
For xy gantry use 2*belt moved!
Overridden if EEPROM activated.*/
#define YAXIS_STEPS_PER_MM 80
/** \brief Number of steps for a 1mm move in z direction Overridden if EEPROM activated.*/
#define ZAXIS_STEPS_PER_MM 3200
#endif

řemenici t2,5 s 16 zuby a řemen T2,5,
už nevím kde by mohla být chyba, nemohl by mi někdo kdo má na rebelovi sanguinololu poslat svůj firmware, že bych ho zkusil nahrát
 
hopik
v eprom nastavujes krokovanie na vsetky motory
 
Pedro Gonzales
no nevím, v eeprom.h jedinné kde by se dalo nastavit počet kroků mám


/** Where to start with our datablock in memory. Can be moved if you
have problems with other modules using the eeprom */

#define EEPROM_OFFSET 0
#define EPR_MAGIC_BYTE 0
#define EPR_ACCELERATION_TYPE 1
#define EPR_XAXIS_STEPS_PER_MM 3
#define EPR_YAXIS_STEPS_PER_MM 7
#define EPR_ZAXIS_STEPS_PER_MM 11
#define EPR_X_MAX_FEEDRATE 15

a nezdá se mi že by se tady nastavoval počet mikrokroků, když jsem tam dal 80 tam se to pohlo v x asi tak o půl milimetru
 
hopik
mas nainstalovany repetier host? tam v nastaveniach mas nastavenie eprom firmveru a tam prepises hodnotu a ulozis
 
Mirec
Tak este raz a od zaciatku... Zapni si na PC program repetier host (ak ho mas nainstalovany), po otvoreni pripoj tlaciaren, nasledne v hornej liste ked prechadzas po polozkach tak sa to rozbaluje okno kde neviem teraz ci pod 3 alebo 4-tou zalozkou najdi EPROM firmware, klikni na to a vybehne ti takato tabulka aka je na obrazku v tomto odkaze http://firewire.r...m#str1.jpg tam si najdi nastavenie krokov pre x aj y (na obrazku je default 64) a zmen to na 80... Nasledne daj OK a malo by to byt OK... Neviem ako viac to popisat ale uz sa to tu riesilo tak hladaj...
 
hopik
neriesilo sa to v teme ale v ShoutboxeÚsměv
 
Mirec
hopik tu mas odkaz na temu a hned na prvej strane Úsměv

http://rebelove.o...read_id=76

Ved odtial som tu dal aj odkaz na to foto Úsměv
 
Pedro Gonzales
Tak nainstalování repetier host na ovládání tiskárny pomohlo, nastaveno viz. příspěvky výše.
Problém nebyl v tom že bych něvěděl co mám nastavit, ale já jsem firmware nahrával do sanguinolola přes oficiální programátor arduino1.0.1 a firmwarem repetier ( ne ovládacím programem) , bohužel jsem v tom arduinu nenašel kde nastavit mikrokroky, návody ze zahraničních fór ukazovaly postup kterým jsem šel , ale prostě to nefungovalo, navíc na ovládání tiskárny jsem používal pronterface který neumožňuje nastavit mikrokroky přímo, jnení tak propracovaný jako repetier host.
Takže teď už všechno jede. Díky za pomoc, už tisknu první testovací krychli Úsměv
 
hopik
ni si jediny, ktory to tak skusal ako tyMrknutí
som rad ze ti to fici, gratulujem
 
Mirec
Aj ja som rad, ze ti to uz funguje...som sa zapotil aby ti to bolo vysvetlene spravne Úsměv Ale na to tu je to forum...ja sok sa tu vela naucil a teraz ak viem rad poradim...
 
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.04 sekund
888,508 návštěv